معمولا به عنوان استاد دانشگاه فنی مهندسی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی این سوال رو می کنم که هدفت چیه؟ میخوای چیکار کنی؟

یک عده ای میگن نمیدونم. میگم چرا داری روی این موضوع روی تزت کار می کنی؟ میگه موضوع قشنگیه یا فلان استاد چون موضوع کاریش اینه منم انتخاب کردم. میگم این موضوعی که داری کاری می کنی به جز مقاله دادن آیا میتونی باهش کار کنی؟ یا حداقل به صورت غیر مستقیم تاثیری روی کار آینده ات تو ایران میگذاره؟

یک عده ای میخوان برن خارج، اونا معمولا جواب میدن که چون میخوایم بریم خارج اونجا هم این موضوع داره کار میشه اوکی هست. میگم میخوای بری خارج که بمونی یا برگردی؟ اگر بخوای برگردی برای این موضوع کار تو ایران هست؟ اکثرا میگن میخوام برگردم ولی نه نیست. میگم پس بدون اگر رفتی دیگه شرایط جور نمیشه که برگردی و همونجا موندگار میشی.

یک عده میخوان ایران بمونند و خارج نرن. باز مشابه قضیه قبلی میگن این پروژه تاثیری تو کارمون نداره در نتیجه فقط میخوایم مدرک بگیریم. میگم اگر استخدام دولت هستی و مدرک به دردت میخوره که حقوقت بره بالا خوبه ولی 99 درصد بری بیرون بیکاری. بیخود چرا عمرت رو هدر میدی با این پروژه ات حالا یک دکتری یا فوق لیسانس از یک دانشگاه مطرح تهران چقدر الان تو بازار کار ما بدرد میخوره ؟

شاید اکثر پروژه هایی که من می بینم و دانشجویان انجام میدن باهشون صحبت میکنم یا داور تزشون هستم متسفانه به هیچ دردی برای کشور نمیخوره به جز ارتقا اساتیدشون. برای خارج رفتن البته مقاله داشته باشید خیلی خوبه. اگر میخواید ایران بمونید به فکر یک موضوعی باشید که به دردتون بخوره بعدا بتونید مثلا باهش تو یک شرکت خصوصی کار پیدا کنید یا بتونید ازش محصول در بیارید دانش بنیان بزنید بعدش.

مقاله هم بدید از این پروژه هاتون حتما که به درد اعتبار خودتون هم میخوره، بعدا هم برای ادامه تحصیلتون هم جذب اعتبار تو شرکت زدن.

یکم آینده نگری هم داشته باشیم بد نیست !

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Joshua خرس خوابالو وای جی سی یاهادی اخبار صنعت برق my love زد نیوز ☕کــــافــــــــــــــه رفـــــــاقـــــــــــــــــــــت اخبار دلار سکه یورو .:: راز و نیاز ::.